Neplodnost jako následek očkování proti rakovině děložního čípku (HPV)

hpvNezisková organizace SaneVax zabývající se následky očkování především vakcínami proti rakovině děložního čípku (HPV, vakcíny Gardasil, Silgard a Cervarix) publikuje na svých stránkách příběhy úmrtí a poškození zdraví po tomto i jiném očkování. Informace o této organizaci a o problematice očkování proti lidským papilomavirům najdete v této prezentaci.

Na webu SaneVax naleznete příběh Jany ze Slovenska, jejíž dvě dcery utrpěly po očkování Cervarixem následky, jedna z nich velmi vážné, přestala být plodná. Po očkování touto vakcínou se dívce zastavila menstruace a lékaři následně potvrdili, že její vaječníky přestaly produkovat vajíčka. Je neplodná.

Tento případ není ojedinělý. Kazuistika australské lékařky Dr. Deirdre Little, která vyšla v British Medical Journal (BMJ Case Reports 2012; doi:10.1136/bcr-2012-006879), popisuje případ předčasného selhání vaječníků u 16-leté dívky po očkování proti HPV, u níž došlo k zastavení funkce vaječníků a zničení všech vajíček. Dívka je neplodná.

Americká akademie pediatrů publikovala prohlášení s varováním, že vakcína proti lidským papilomavirům Gardasil může způsobit předčasné selhání vaječníků (jinak také předčasnou menopauzu). Ač k tomuto poškození dochází zřídka, je to velmi závažné poškození, které se při testování vakcín proti HPV na krysách ani v testování na lidech nehodnotilo. Zásadním problémem testování bezpečnosti vakcín proti HPV je absence skutečné placebo skupiny, která by pro srovnání obdržela injekci s fyziologickým roztokem („slanou vodou“). Navíc vysoký počet účastnic studií užívá hormální antikoncepci, což spolu s jinou vakcínou jakožto placebem v tomto ohledu zcela znehodnocuje výsledky testů. Pediatři volají po dodatečných studiích, které by toto riziko skutečně vyhodnotily.

V americkém systému VAERS (systém hlášení nežádoucích účinků očkování) je nyní hlášeno 204 případů amenorey, neplodnosti a menopauzy po očkování vakcínami proti lidským papilomavirům. Jelikož je známo, že nežádoucí účinky vakcín jsou hlášeny pouze v nízkém procentu případů (např. v ČR je hlášenost nežádoucích účinků vakcín 1-2%), dochází ve skutečnosti k těmto následkům výrazně častěji.

Zdroj: http://sanevax.org/infertility-after-gardasil/

HPV Vaccine Gardasil: American College Of Pediatricians Issues Rare Warning Against Vaccine Due To Premature Ovarian Failure

Doplnění:

Další kazuistika 3 případů předčasného selhání vaječníků v souvislosti s očkováním vakcínou proti HPV: Human papilloma virus vaccine and primary ovarian failure: another facet of the autoimmune/inflammatory syndrome induced by adjuvants. (celá studie), citace na PubMedu zde.

Další informace v článku Gardasil zničil dievčaťu vaječníky: Merck zabudol otestovať vakcínu

Reklamy