Neobviňujte neočkované! Očkování proti černému kašli nefunguje, přenáší ho očkovaní

syringes-and-vial-1307461Obviňovat neočkované děti a jejich rodiče z nezodpovědnosti je kratochvílí všeho „provaxu“. Neočkovaní podle nich přenášejí nebezpečné nemoci, proti kterým se očkuje, a mohou tak ohrožovat proočkovaný kolektiv. Možná jsou ještě tací, co si neuvědomují ten paradox, že se přes očkování daných nemocí obávají. Možná se obávají právem, jakou pak ale mají v očkování důvěru?

Podívejme se nyní na problém z druhé strany. Je velice dobře známo – a výrobcům vakcín je to známo velmi dobře, je to zdokumentováno ve výzkumech, že JEDINCI OČKOVANÍ ACELULÁRNÍ PERTUSOVOU VAKCÍNOU (současnými druhy Infanrixů) JSOU PŘI SETKÁNÍ S INFEKCÍ PŘENAŠEČI TÉTO INFEKCE a to dokonce delší dobu, než neočkovaní. Acelulární pertusová vakcína totiž nechrání proti baktérii černého kašle jako takové, ale POUZE proti jejímu toxinu, který způsobuje právě ty komplikace dávivého kašle, které mohou kojence ohrozit na životě. Na oficiálních stránkách o očkování dr. Petráše je to popsáno: Bakterie dávivého kašle kolonizuje i očkované

Ne zcela efektivní je i pertusová vakcína celulární. Udál se případ v Izraeli, kde v kompletně proočkované rodině proti černému kašli zemřel kojenec na černý kašel. Část členů rodiny již před úmrtím kašlala. Testovalo se na černý kašel 46 dětí ze školky, kam docházeli starší sourozeneci zemřelého kojence a bylo zjištěno, že pět dětí ze školky včetně obou sourozenců má pozitivní nález baktérie černého kašle, z nichž jen dvě děti vykazovaly klasické známky této infekce, ostatní měli jen mírné příznaky. Všechny děti byly očkované. Pertussis infection in fully vaccinated children in day-care centers, Israel.

Výsledky očkování nikdy nemohou být 100%, to je zřejmé. Ovšem tváří tvář takovýmto případům, kdy hlavním popudem k očkování má být vytvoření tzv. kolektivní imunity, aby mohli být ochráněni ti, kteří ještě očkováni být nemohou – právě tento argument neobstojí. Ve chvíli, kdy za a) vakcína proti černému kašli má ochrannou dobu velmi krátkou, jak uvádí dr. Petráš výše, je to 4-6 let a často buhví jestli, a za b) vakcína nechrání proti kolonizaci baktérií a jejímu následnému roznášení často BEZPŘÍZNAKOVĚ  nebo jen s mírnými příznaky nepoukazujícími na černý kašel, jsou právě tito bezpříznakoví bacilonosiči mnohem nebezpečnější než neočkované dítě prodělávající černý kašel „se vším všudy“ – tohle dítě bude ležet doma v posteli, zatímco bezpříznakový bacilonosič bude infekci roznášet kdekoli.

Ještě poznámka k léčbě. Je vyzkoušeno, že proti pertusovému toxinu dobře zabírá vysokodávkový vitamin C. Dokázal zachránit život i dvoutýdennímu kojenci. Tváří tvář skutečnosti, kdy vakcína ochrání pouze proti toxinu, na což stačí v případě této nemoci nadávkovat obyčejný a dostupný vitamín C, je otázka, zda podstupovat riziko nežádoucích účinků vakcinace nebo raději zvolit bezpečnější cestu a účinnou léčbu. Ako liečiť čierny kašeľ vitamínom C

Doplnění:

Studie na paviánech: Acellular pertussis vaccines protect against disease but fail to prevent infection and transmission in a nonhuman primate model (Acelulární pertusové vakcíny chrání proti nemoci, ale selhávají v prevenci a přenosu infekce v pokusu s primáty)

V tomto nejnovějším odborném článku autoři uvádějí, že nárůst incidence černého kašle je pravděpodobně důsledkem rychlého vyvanutí imunity po očkování: What Is Wrong with Pertussis Vaccine Immunity? The Problem of Waning Effectiveness of Pertussis Vaccines.